top of page

TASE ‘22

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival

ARS Projektiruum, Ruum 112 ja Showroom galerii

28.05–09.06, avatud iga päev kell 12.00–18.00


Näituse asukohad:

EKA, Põhja pst 7

Vent Space, Vabaduse väljak 6-8

ARS Kunstilinnak, Pärnu mnt 154

Rotermanni kvartal, Rotermanni 7


TASE on Eesti Kunstiakadeemia igakevadine lõputööde festival, mille keskmeks on lõputööde näitus. Avamine toimub EKA peahoones kl 16.00!


Näitusel osalevad vabade kunstide, arhitektuuri, disaini ja kunstikultuuri magistrantuuri lõpetajad, lisaks näitavad oma taset ka vabade kunstide ja disaini bakalaureusetaseme lõpetajad.


Lõputöösid saab sirvida ka veebilehel tase.artun.ee. Veebi tulevad lisaks näitusel olnud teostele ka kunstikultuuri teaduskonna ja doktorikooli kirjalikud tööd ning ülejäänud BA taseme lõputööd ja portfooliod. Eelmiste aastate TASE veebilehed asuvad aadressidel tase20.artun.ee ja tase21.artun.ee.


Noore kunstniku ja tarbekunstniku preemiad

Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku MA ja BA taseme preemiad kuulutatakse välja näituse avamisel. Preemiate suurusteks on 1500€.

Noore kunstniku preemia MA taseme laureaat valitakse kaasaegse kunsti eriala lõpetajate seast ning BA taseme laureaat valitakse osakondade fotograafia, installatsioon ja skulptuur, maal ja graafika lõpetajate seast. MA taseme preemiaga kaasneb näituse võimalus Draakoni või Hobusepea galeriis. Tänavuse aasta žürii koosseisu kuuluvad kunstiprofessionaalid Elin Kard, Marko Mäetamm, Aleksander Zahharov, Karolin Poska (ainult MA), Sigrid Viir ja Maarin Ektermann.

Noore tarbekunstniku MA ja BA tasemete preemiate laureaadid valitakse ehte- ja sepakunsti, keraamika, klaasi, moedisaini, nahakunsti, aksessuaari- ja köitedisaini ja tekstiili erialade lõpetajate seast. MA taseme preemiaga kaasneb näitus HOP galeriis. Žürii koosseisu kuuluvad sel aastal Maria Valdma, Ketli Tiitsar, Gregor Taul, Keiu Krikmann ja Tiina Sarapu.


Korraldaja: Pire Sova

Assistent: Dana Lorên Vares

Näituse kujundus: Brigit Arop, Katarina Ild, Anabel Ainso

Kommunikatsioon: Solveig Jahnke, Andres Lõo, Maarja Pabut

Graafiline disain: Birgita Siim, Agnes Isabelle Veevo, Aaro Veiderpass

Veebi koordinaator: Kert Väljak

TASE FILM ja avaüritus: Johanna Kuzmenko, Ligia Fernandes


Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital, Kasevetekohin, Mistra, Eesti Kunstnike Liit, AkzoNobel, BigBerry


Vaata lisa:

tase.artun.ee

https://www.facebook.com/events/983916522125935


Comments


bottom of page