Tallinna XIX Graafikatriennaal
- indrekkoster9
- 1 day ago
- 1 min read
Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljon 21.06–31.08.2025
Selle aasta suvi on võikollane!
Tallinna Graafikatriennaal, üks Eesti pikima ajalooga kunstisündmusi, keskendub oma 19. toimumiskorral graafika kunstimeediumi mõtestamisele. Tõukudes ühelt poolt tänavuse peanäituse toimumiskoha arhitektuurist, mis sisuliselt lubab ennast käsitleda lõputu silmusena, mille alguspunkt on ühendatud lõpp-punktiga, saame selle sees ette kujutada ühe graafilise kujundi elukäiku: millest ta sünnib ja kuhu ta sureb ning mis seal vahepeal toimub. Tallinna Kunstihoone paviljonis eksponeeritud neljateistkümne kunstniku teosed kutsuvad teekonnale, pakkudes mitmeid lähenemisnurki, et adresseerida kaasaja pretsedenditut info üleküllust.
Info ülekülluse, kommunikatsiooniviiside reaktsioonilisuse ning nendest tingitud kiirendatud eluviiside tõttu oleme tänaseks jõudnud äratundmiseni, et digitaalne on justkui loodud selleks, et unustada, ning analoogne selleks, et mäletada. Niisuguses kontekstis teenib näitusele pandud loetamatu pealkiri omamoodi vastupanuavalduse eesmärki. Selle tõlgendamine vajab veidi liiga palju tähelepanu ja keskendumist, mis näib olevat virvendavate ekraanide ja tohutu info filtreerimise koormuse kontekstis defitsiit.
Peanäituse kuraator: Marika Agu (KKEK)
Osalevad kunstnikud: Siim-Tanel Annus (EE), Zuza Banasińska (PL), Mirtha Dermisache (AR), John Grzinich (EE/US), Maria Erikson (EE), Doris Hallmägi (EE), Semjon Hanin (LV), Lauri Koppel (EE), Maija Kurševa (LV), Lauri Lest (EE), Maria Mayland (DE), Dzelde Mierkalne (LV), Anna Niskanen (FI), Algirdas Jakas (LT), Tõnis Jürgens (EE), Anne Rudanovski (EE), Ülo Sooster (EE), Anastasia Sosunova (LT), Viktor Timofeev (LV), Gintautas Trimakas (LT), Taavi Villak (EE)
Rohkem infot: www.triennial.ee

Comments