top of page

Robin Nõgisto "Training Rainbows"

Art & Tonic galerii

Kastani 48, Tartu

T - R 10 - 18

L 10 - 16

Näitus on avatud: 24.10 - 23.11.2019


Oma suureformaadiliste ja erksavärviliste töödega on Robin Nõgisto juba mõned aastad kunstihuvilistele silma torganud.

Vähesed noored kunstnikud jõuavad nii kiirelt äratuntavalt isikupärase käekirjani kui see on juhtunud Robiniga. Mõneti psühhedeelsena tunduvad teosed mängivad tihti mõne üksiku või suisa terve figuuriansambli ümber, kus olustikud on viidud absurdini. Olgu selleks siis trumme mängiv lehm; vee all teed joov akvalangist või kala, kes ahmib sisse jänese piibust tulevat suitsu.

Kuigi paljude detailidega tema teostes pole võimalik tavaelus kokku puutuda, on nende kahetasapinnaliseks edasiandmiseks kasutatud ülimat töömahtu nõudvat detailsust läbi tuhandete kõrvutiseisvate kuid kontuure loovate pintslitõmmete. Kõik see annabki kokku tänapäeva hieronymusboschiliku teose, kuhu on vaatajal võimalik pikaks ajaks end sisse unustada.

Robin Nõgisto lõpetas 2017. aastal Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti eriala bakalaureusekraadiga legendaarse Jaan Toomiku õpilasena ning tema teoseid on eksponeeritud Kunstnike Liidu kureeritud aastanäitustel alates 2014. aastast. Oma isikupärase stiiliga jõudis kunstnik 2018. aastal ka tunnustatud Akzonobeli kunstipreemia nominentide hulka.Comments


bottom of page