top of page

Robin Nõgisto ja Pusa „Värvid ei valeta“

4.veebruar - 27.märts 2022

Avamine 3.veebruaril kell 16.00


Inimene on lapsemeelne kaks korda. Pärast sündi ja kõrges eas, enne lahkumist.

Miks kaotame lapse siirad silmad ning ausad sõnad?

Kas tahame olla need, kes me tegelikult pole?

Maalimeistrite Pusa (Piret Bergmann) ning Robin Nõgisto võlumaailmad on Pärnu Uue Kunsti Muuseumi kingitus

Vabariigi tähtpäevaks sama platsi ääres, kus meie riik 104. aastat tagasi sündis. Meeldetuletus kõigile põlvkondadele, et nad hoiaksid oma lapsemeelt kogu elu.


Ehk nagu Nietzschegi läbi Zarathustra suu läbi ütles - igaühes meist on peidus laps, kes tahab mängida, äratage ta üles!

Mulle kui veteranpoliitikule aga meenutab Pusa ning Robini värvipillerkaar laulusõnu "...aastad mööduvad, tuuled pöörduvad, tsirkus alati jääb!"


Elagu Eesti!


Mark Soosaar,

näituse kuraator


Robin Nõgisto (s. 1992) on maali- ja videokunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta lõpetas 2017. aastal Eesti Kunstiakadeemias maalikunstieriala bakalaureusekraadiga. Kõrvuti maalimisega tegeleb ta filmi- ja muusikakunstidega, on üles astunud mitmel ühisnäitusel ja neljal isikunäitusel, teinud suurejoonelisi seinamaalinguid ARS’i kunstilinnakule Tallinnas, Vilniuse Kunstiakadeemiale (2019) ja Kohtla-Järve Maleva 25 hoonele RUA festivali raames 2021. Samuti on tema teoseid eksponeeritud Kunstnike Liidu aastanäitustel 2014-2015. aastal Tallinna Kunstihoones. Robin Nõgisto on 2018 Akzonobel kunstipreemia laureaat.


PUSA (Piret Bergmann (Torim)) sündis 1979.a. Noarootsis. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Pärnu Kolledzhi, mida varem ja ka hiljem tuntakse nime all Academia Non Grata. Pusa tegutseb peamiselt maalijana ja on esinenud oma teostega paljudel isik-ning grupinäitustel nii Eestis kui mujal maailmas. Ta on eelkõige tuntud oma eredavärviliste mustritega kaetud, peaaegu psühhedeelsena mõjuvate maalide poolest, läbi mille on tal Eesti kunstipildil üsna unikaalne koht. Ta loob oma maailma peamiselt maalis, aga ka skulptuuris ja installatsioonis. Ta on ka kirjutanud ning illustreerinud mitmeid lasteraamatuid. Pusa elab ja töötab Pärnus. Talle on omistatud Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa aasta kultuuritegija preemia 2008 ja 2015 ning Pärnu kunsti aastapreemia 2011. Pusa on Eesti Kunstnike Liidu liige.


Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Pärnu Linnavalitsus


Lisainfo:

Aet Ollisaar

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhataja

E-post: tekstiilikunst@gmail.com

Tel: +372 506 7281


Uue Kunsti Muuseum

Rüütli 40a, Pärnu

E–P 11.00–18.00

Σχόλια


bottom of page