top of page

Paraja temperatuuriga bassein / pool with moderate temperature

ARS Projektiruum 25.05.–9.06.2023

E-R 12-18

Näituse avamine kolmapäeval, 24.mail kell 17:00.


Eesti Kunstiakadeemia maali eriala II kursuse tudengite ühisnäitus.

Näitusel osalevad Karola Ainsar, Luis Bruder, Maria Hindreko, Sander Karjus, Daria Morozova, Rebecca Norman, Elisa Margot Winters.

Paraja temperatuuriga bassein on metafooriks eri autorite küllaltki kontrastses tundeskaalas tehtud teostele, mis kokku voolates annavad kõigile basseinis viibijaile enam-vähem paraja olemise. Üksikult on kõik erinevad, aga üheskoos olles keegi ei domineeri. Tulevikunägemuste asemel on looritatud ettevaatlikkus, bravuuri asemel kõhklused. Küsimuste kõrval kohtab vaataja ka autorite soovi olla mõistetud. Suureformaadilistel maalidel näeme nii saladuslikku sümbolismi, meditatiivset vaikelulisust, rahvuslikku identiteedikriisi, metafüüsilise ruumi mängulisust, argielulisi kordusi, rekonstrueeritud mälupilte ja virtuaalajastule tunnuslikku hübriidset pildikeelt.


Ühiseks alguspunktiks kõigile näitusel osalejatele sai 200 x 300 cm suurune tühi valge lõuend, mille igaüks täitis valitud teemal ja teostuses. Suur formaat oli selle ülesande ainus tingimus, peites endas palju lahendamist vajavaid küsimusi.

Suureformaadilist maali on keerukam maalida. Suur formaat eeldab rohkem planeerimist, ettevalmistust ja pikalt läbimõeldud töökorraldust. Suur formaat toob esile maalija nõrgad ja tugevad küljed. Suur formaat on ebatäpsuste osas andestavam. Suur formaat pakub paremat üldistust. Suur formaat kehtestab end füüsiliselt. Suured pinnad vajavad rohkem tähelepanu. Suurel formaadil muutub teostus nähtavamaks. Suurel formaadil avardub lahenduste valik. Suur formaat võimendab kõike kui suurendusklaas. Suur formaat on nii tehniliselt kui teoreetiliselt põhjalik operatsioon maali materjaliga.


Tudengeid juhendasid Mihkel Ilus, Anna Škodenko ja Tõnis Saadoja

Näituse graafiline disain Pille-Riin Valk ja Oliver Udeküll


Näitust toetavad: Eesti Kunstiakadeemia maaliosakond, Rott/Rat, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstnike Liit, ARS Kunstilinnak, Põhjala, Purtse, A. Le Coq.


Näitust korraldab Eesti Kunstiakadeemia maaliosakond


Paraja temperatuuriga bassein / pool with moderate temperature On Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival / Grad Show TASE ´23 SATELLIITPROGRAMMIS.
댓글


bottom of page