top of page

Merike Estna & Jaime Lobato, Hasanlu Armastajad, „Piiritus”

Temnikova & Kasela galeriil on hea meel kutsuda teid Merike Estna ja Jaime Lobato (ühiselt kunstnikunimega Hasanlu Armastajad) näitusele „Piiritus“.

Näituse avamine leiab aset 18. juunil kell 18. Jaime Lobato performance algab kell 19.30 galerii ees näitusele loodud väliskulptuuride vahel, mis on valminud koostöös Kuusakoski AS'iga. Esmakordne välisskulptuuride projekt "Rot" on galerii initsiatiivil teostatud pikaaegse perspektiiviga algatus. Hasanlu Armastajad kirjeldavad "Rot" ideed järgnevalt: Autotööstusest pärineva konveiersüsteemi äärmusesse viidud tööjaotuse abil on inimesed suutnud üha kiiremini valmistada asju, millele ei ole võimalik anda tagasi nende algset mineraalset kuju. Need autode kokkupressitud jäänukid, inimeste saavutatud enneolematu kiiruse metafoor, lamavad maas kui arusaamatud kivid, mis jäävad mineraalse mäluna meie olemasolu meenutama. Kuhu oleme ühiskonnana teel ja mis jääb meist järele? *****

Merike Estna, Jaime Lobato ja Hasanlu Armastajate näituse südamikuks on piir ja piiritus oma mitmetähenduslikkuses. Ühelt poolt piir kui maailmade eraldaja, piiraja, defineerija – midagi, mis jagab tükkideks, kuid ka kaitseb. Teisalt piiritus kui lõputute võimaluste süntees, kus üleminekud on teineteisesse sulanduvalt sujuvad. Samuti piiritus kui aine, mis puhastab, kuid tekitab ka joovastavaid tajunihkeid.

Näitus on ehitatud duaalsustele nii oma temaatikas kui ka materiaalsuses. Õrnus ja vägivald, ärkvelolek ja uni, eraldatus ja koosolemine, kiirendatud tootlikkus ja aeglustatud mineraliseerumine leiavad koha eri meediumite orkestreeringus. See on biopoeetiline camino, mis algas isolatsiooni ja eraldatusega ning suubus koosolemisse.

Väljapoole suunatud teravate nõeltega, kuid haprad, keraamilised objektid; range, aga auguline telliskivimüür; voodi, kus tekina lamavad Hasanlu Armastajad, nende alt kostumas mehhiko pärimusviis – need on vaid üksikud näited Temnikova ja Kasela galeriis hargnevast näitusest.

Tekst Maria Arusoo

Näitus jääb avatuks 29. augustini.

Näituse teostamist toetavad Kuusakoski AS ja Eesti Kultuurkapital.

Täname: Narva Kunstiresidentuur, Publics, Saastamoinen sihtasutus, Punch Drinks.

Temnikova & Kasela galerii

Tel: +372 640 5770

Peetri 12, 10415, Tallinn, Estonia

T–P 12.00–18.00
Comentarios


bottom of page