top of page

Mari Volensi „Lahtiraksatus” / “Sudden Disentanglement”

Scroll down for English.


Tartu Kunstimaja

Vanemuise 26, 51014 Tartu

K–E 12.00–18.00


Neljapäeval, 30. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Mari Volensi isikunäitus „Lahtiraksatus”.

Näitusel on väljas installatsioon „Vaikne pöörd” (2018, varem eksponeeritud Draakoni galeriis ja Tallinna Kunstihoones grupinäitusel „Hea olemise kunst”) ning fotoseeria „Võtab kuju”. Terviku loomiseks kasutab kunstnik nii heli, valgust ja värvi, kui ka liikuvaid objekte. Kõik kokku on tegu piiriga sisemise mõtte- ja kujutlusmaailma ning välise keskkonna vahel.

Midagi lükkus liikuma. Enam nii ei saanud. Kokkusurutud olekusse tekkis veidi õhku, paindumatus ja kaitse asendusid usaldusega. Mis oleks, kui saaks lasta lahti tuttavatest vormidest? Kui teaks, et teisiti saab ka. Kui ei unustaks, et rohkem polnudki vaja. Ehk saab, äkki enam ei pea, mis oleks, kui prooviks võtta enda kuju.

Mari Volens (snd 1981) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnad (BA 2013, MA 2017) ning täiendanud end õpingute kestel Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias. Varasemalt on ta lõpetanud Tartu Ülikooli prantsuse filoloogia erialal. 2013–2018 oli Volens aktiivselt seotud nomaadse artist-run platvormi Rundum eestvedajana koos Kulla Laasi, Mari-Leen Kiipli, Aap Tepperi ja Kristina Õllekiga. Tegemist on tema esimese isikunäitusega Tartus.

Tänud: Erki Soidla, Mihkel Kivi (Murdosa OÜ), Eva Mustonen, Signe Seppo.

Näitus on avatud 23. augustini.


__________________________________________________________________________________


Tartu Art House

Vanemuise 26, 51014 Tartu

Wed–Mon 12.00–18.00


On Thursday, 30 July at 5 pm Mari Volens will open her solo exhibition “Sudden Disentanglement” in the monumental gallery of the Tartu Art House.

The exhibition consists of the installation “A Quiet Turn” (2018, earlier exhibited in the Draakoni Gallery in Tallinn and at the Tallinn Art Hall group exhibition “The Art of Being Good”) and the photo series “Taking Shape”. The artist uses sound, light, colour and moving objects to create the resulting ensemble. Altogether it is the border between the internal world of thoughts and imagination and the external reality.

Something started moving. Couldn’t go on as before. Some air got into the compressed state, rigidity and defence were replace by trust. What if we could let go of familiar forms? If we knew that there was another way. If we didn’t forget that we didn’t need more. Maybe we can, maybe we don’t have to, what if we took our own shape.

Mari Volens (b 1981) has graduated from the Photography Department of the Estonian Academy of Arts (BA 2013, MA 2017) and has complemented her studies in the Royal Danish Academy of Fine Arts. She has earlier also studied French philology at the University of Tartu. From 2013 to 2018, Volens was actively engaged with running the nomadic artist-run platform Rundum together with artists Kulla Laas, Mari-Leen Kiipli, Aap Tepper and Kristina Õllek. This is her fest solo exhibition in Tartu.

Thanks: Erki Soidla, Mihkel Kivi (Murdosa OÜ), Eva Mustonen and Signe Seppo.

The exhibition will remain open until 23 August.

Comments


bottom of page