top of page

Mari Saarepera ja Tauri Mae tandemnäitus „Võrdne, mitte võrdne!“

Lisainfo: Kuraator ja galerist Kristel Schwede, tel 5809 3140, kristel@positiiv.ee, Mari Saarepera, mari@saarepera-and-mae.com, Tauri Mae, tauri@saarepera-and-mae.com, tel 5687 5868, www.saarepera-and-mae.com

Fotoajakiri ja galerii Positiiv

Roo 21a Tallinn 10611

positiiv.ee


Mari Saarepera ja Tauri Mae tandemnäitus „Võrdne, mitte võrdne!“ tegeleb sotsiaalse võrdsuse teemaga, mis on umbes-täpselt sama vana kui inimkond. Kunstnikud soovivad näidata, kuidas võrdselt loodud teos ei pruugi olla võrdne ning kuidas seda on võimalik erinevalt presenteerides näiliselt muuta, viidates nii tänapäeva (sotsiaal)meediale. Näitus on avatud galerii Positiivi akendel Roo 21a Tallinn 15.03.-11.04.2021.

Saarepera ja Mae võtavad võrdsuse teemal sõna läbi fotoseeria, mis on jäädvustatud performance'i vormis. Kunstnike sõnul on tegemist kahepoolsel lõuendil oleva abstraktse teosega, mis on valmistatud mõlema looja poolt samal ajal ning teostatud nööri viskamisega läbi lõuendi.

Mari ja Tauri: „Selline tehnika muudab kunstiteose võrdsuse aspektist vaadates mõlema looja loominguks, kus 50% kummagi poole tööst on teise poole sisendiga. Siiski võib selline teostus olla ebavõrdne, tulenevalt mõlema autori isiklikest motiividest. Kahepoolsete võrdsete kokkulepete ebavõrdsustamine isikliku kasu saamise eesmärgil tundub kohati vaimu ergastava ja loominguliselt vabastava võimalusena. Võrdne ei pruugi olla võrdne, nii ühte kui teist on võimalik erisuunas mõjutada, ehk võrdsus tähistab ideaali, millel pole mitte kunagi võimalust teoks saada.“

Protsessi salvestamine video ja fotode näol võimaldab luua uued perspektiivid, näidates teostust kui koostööd või selle puudumist, mille tulemusena luuakse kaks eriilmelist maailma.

Mari Saarepera (1990) on kunstnik-disainer, tulevane kunstiõpetaja, isekulgeja ning absurdinautleja. Ta on õppinud sepakunsti Tallinna Kopli Ametikoolis (2013) ja Eesti Kunstiakadeemias (BA, 2016). Hetkel lõpetab ta magistriõpinguid Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisõppekava kunstiõpetaja erialal. Igapäevaselt tegeleb Saarepera joonistamise, maalimise ja kollaaži ning installatiivsete objektide loomisega. Oma töödes arutleb ta peamiselt kahtluste, iroonia, absurdi ja perfektsionismi teemadel ning peab oluliseks dialoogi kunstniku ja (kunsti)teose vaataja vahel.

Tauri Mae (1987) on inseneri taustaga disainer, kelle tugev tehniline taust on omandatud Tallinna Tehnikakõrgkoolis (2014). Mae on tegelenud lennumudelismi, joonistamise, fotograafia, muusikaloome ja tootedisainiga. Hetkel on tema huvi- ja uurimisobjektiks valgusskulptuurid, teda köidab moodsa skulptuuri seos insenertehniliste võimalustega.

Üheskoos on kunstnikud loonud valgustistuudio Saarepera & Mae (2012), mis keskendub kvaliteetsete valgusskulptuuride loomisele väikestes seeriates. Saarepera kunstniku- ja Mae inseneritaust moodustavad üheskoos dünaamilise ja täiusliku paari vaatamata nende vastandlikele isiksustele ja kvalifikatsioonidele.

Näituse video leiab siit. Pressifotod, näituse teksti ja intervjuu Mari Saarepera ja Tauri Maega (kevade Positiiv 44/20212) leiab siit.Kommentare


bottom of page