top of page

Kunstnikuvestlus Tyler Tekatchiga

ENG below 23. oktoobril kell 18:00 ruum 310 ARS Kunstilinnak

Auhinnatud Kanada kunstniku Tyler Tekatch'i kunstnikuvestlusele ARSis on oodatud nii kunstnikud kui laiem kunstist huvituv publik. Tyler Tekatch resideerub 2019. aasta oktoobris Tallinnas Eesti Kunstnike Liidu kutsel Hamiltoni Kunstinõukogu Euroopa kunstnikevahetus programmi raames.

Tekatch'i looming käsitleb unistusi ning nende olemust, taju ning selle peegeldusi ning kujutlusvõime seoseid teaduse ning religiooniga. Tyler Tekatch loob Kanada avangardfilmi kontekstis 16 mm filme, sidudes filmiloomingu, kollaaži, fotograafia ja digitaalset kino interaktiivseteks installatsioonideks. Tekatch'i inspireerib igapäevastes rituaalides peituv salapärane, varjatud ja ka võõrastav mõõde.

„Püüan töötada uue tehnoloogiaga, et aidata kaasa uue meedia poeetikale. Esteetiliselt on minu juured Kanada avangardistliku kino juures ja seega on eriti suureks inspiratsiooniks olnud Jacki Chambers, Joyce Wieland, Michael Snow ja R. Bruce Elder ning nende teoste laiem kontekst. Omal ajal kasutasid nad kõik uut ja innovaatilist tehnoloogiat, et avastada uute meediumite esteetilist potentsiaali. Kõiki neid kunstnikke seob keskendumine visioonile ja selle korrelatsioonile kujutluses, nad püüavad väljendada kujutluste ja nägemuste metafoore ning minu looming järgib samu eesmärke.”

Tekatch on korraldanud kaks isiknäitust nii Hamiltoni kui ka Ottawa kunstigaleriis, tema teoseid on esitletud ka TIFF Bell Lightboxis, Rahvuslikus Filmikomisjonis ja WNDX Festivalil ja Souli ning Londoni festivalidel. Tekatch on Toronto-põhise Loop Collective'i liige


Üritus toimub inglise keeles!

—————

ENG:

Artist talk with award-winning Canadian artist Tyler Tekatch will take place October 23rd at 6PM in ARS Art Factory, Pärnu mnt 154, Tallinn.

Tyler Tekatch is hosted in Tallinn by the Estonian Artists’ Association as part of the Hamilton Arts Council European Artist Exchange. Tekatch’s work explores the nature of dreams, perception and the scientific and religious imagination.

Tyler Tekatch began producing and exhibiting 16mm films in the context of Canadian avant-garde cinema. He has extended his practice to include collage, photography, digital cinema and interactive installation. Throughout, his work has been inspired by the desire to explore the mysterious, hidden and uncanny dimensions contained within everyday rituals.

“I strive to work with emerging technology in order to contribute to a poetics of new media. Aesthetically, my practice has roots within the broader context of Canadian avant-garde cinema, especially the works of Jack Chambers, Joyce Wieland, Michael Snow and R. Bruce Elder. All of them exploited the emerging technologies of their day in order to uncover the aesthetic potential of new mediums. What also binds the artists mentioned above is an emphasis on vision and its correlates in the imagination. All of them seek to express metaphors of vision, and my work shares in that ambition.”


Event is held in English!Commentaires


bottom of page