top of page

Kohtumine tekstiilikunstnik Peeter Kuutmaaga

29.08. kell 16.00 – 18.00 Showroomi galeriis


Neljapäeval 29.08. kell 16.00 – 18.00 ootab tekstiilikunstnik Peeter Kuutma kõiki huvilisi ARS Showroomi galeriis, et tähistada tema pika tööperioodi lõppu selles majas.


Peeter Kuutma alustas ARS-i majas oma vaibastuudioga aastal 1994. 25 aasta jooksul on selles ruumis telgede taga töötanud erinevad inimesed ja valminud on arvukalt tellimustöid. Peetri vaibad on läinud presidendi ametiruumidesse, Riigikokku, Korporatsioonile Rotalia, erinevatesse riigiasutustesse ja eraisikutele. Siin on valminud nii näitusetöid kui sihttellimusi. Väsimatu Eesti tekstiilikunsti grand old man on kõik need aastad seda koormat hooletu elegantsiga ja tulemuslikult vedanud.


Juunis valmis stuudios pidulikult viimane vaip tema tulevasele Ventspilsi näitusele. “Aitab küll!” ütles Peeter ja pakkis asjad kokku. Veerand sajandit tekstiilikunsti ruumis number 227 vääriks uksele kuldset nimetahvlit. Unustamata meenutada, kui paljude Tekstiilikunstnike Liidu korraladatud näituste tööd on kokku kogutud ja hiljem taas laiali viidud justnimelt sellest töisest ruumist! Sel kevadel esitles TEKERO vaibasalong Peetri kavandite järgi Portugali vaibatehases valminud uut kollektsiooni.


Olete oodatud kunstnikuga kohtuma ja tema loomingut vaatama ARS Showroomi galeriis Peeter Kuutma näitusel “Kolm pilti ja üks vaip”!

Comments


bottom of page