top of page

Ingrid Helena Pajo "Lendav vaip ja muud leiud"

HOP galerii 14.06.–9.07.2024


Näitus „Lendav vaip ja muud leiud" toob kokku tekstiilikunstnik Ingrid Helena Pajo teosed seeriatest “Kümne tuhande mõtte vaibad” ja “Halli hägu niisked kangad”. Esimeses on kunstnik kudunud kangastelgedel kangad, pidades protsessi käigus kinni idamaade vaibakudumise tarkuseteradest. Teise seeria kangastel on läbi maalitud Ateena ja Rooma arheoloogiamuuseumite leide, tuues tähelepanu antiiksetele ja ürgsetele elementidele, mis maailma visuaalkultuuri ajaloos aina korduvad, kuid mille tähendused varieeruvad kultuuriti ning mille algmõtted ja funktsioonid on ainult spekuleeritavad. Kahte seeriat on sidumas gobeläänid, leidobjektid ning artefaktid, mille läbi jutustub kunstniku, materjali, tekstiilikunsti kui ka maailma ajalugu.


Ingrid Helena Pajo (1996) kombineerib oma töödes leidmaterjalid algupäraste tekstiilitehnoloogiate nagu ketramise, kangakudumise ja -värvimisega. Pajo on õppinud tekstiili Eesti Kunstiakadeemias (BA, 2018; MA, 2021) ning täiendanud end vahetusõpilasena ISIA Urbinos ja Rooma Kunstiakadeemias vabade kunstide ja illustratsiooni erialadel. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige.


Saateteksti autor: Kerly Ritval

Näituse kujundus: Eugenio Marini

Graafiline disain: Ingrid Helena Pajo

Risoprint: Do you copy?, EKA GD


Näituse valmimisele aitasid kaasa EKA GD MA, Auðunn Kvaran, Laura Garbštienė, Tiina Puhkan, Elna Kaasik, Juulia Aleksandra Mikson, Katariin Mudist, Patrick Zavadskis, Sten Heinoja, Triin Koris, Johanna Ruukholm, Elefteria Irene Kofidou ja paljud teised

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Põhjala ning Punch Drinks.


Näitusi HOP galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.


Lisainfo:

Maria Valdma-Härm

+372 511 2350Comments


bottom of page