top of page

Herald Eelmaa „Aeg ja joon“

GÜ galerii, ARS Kunstilinnak 11.–25.11.2022 (E–R 12–16)

Näituse avamine ja raamatu „Aeg ja joon“ esitlus reedel, 11. novembril kell 15.


Herald Eelma (s. 1934) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia (tollal Kunstiinstituudi) graafika eriala cum laude aastal 1959. Eelma rikkalik vabagraafiline looming sisaldab palju õnnestunud sarju, näiteks „Puud“, „Pühapäev“ (linoollõige), „Sillad“ (värvilin linoollõige), eesti loodusest lähtuvaid sarju, mis on tehtud kodukoha Kesk-Eesti, Saaremaa Möldri küla ja Põhjaranniku Tapurla küla ainetel. Nauditavad on nii julged linoollõiked kui tundlikud litograafiad.


Herald Eelma vabagraafikat ja joonistusi on eksponeeritud rahvusvahelistel biennaalidel, ta on oma loomingu eest korduvalt pälvinud tunnustusi nii kodu- kui välismaal. Vabaloomingu kõrval on ta jätkanud illustreerimist. Tuntuimad on illlustratsioonid eestikeelsele „Kalevalale”, esile saab tõsta illustratsioone järgmistele teostele: A.H.Tammsaare „Ma armastasin sakslast“, Fr. Tuglas „Popi ja Huhuu“, Fr. Tuglas „Marginaalia“, Aleksis Kivi „Kullervo“, Michel Quoist „Palved ristiteel“, Henrik Ibsen „Peer Gynt“ jmt.

Raamatuesitlust saatev näitus GÜ galeriis on killuke Herald Eelma loomingust.


Raamatu koostas Herald Eelma, tekstide autorid on Jüri Hain, Elnara Taidre, Herald Eelma. Kujundaja Pärtel Eelma. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurikapital, Susan ja August Mölderi fond, Renate Jõesaare stipendiumifond. Rohkem infotComments


bottom of page