top of page

Gabriele Beveridge & Marge Monko „Suur teeskleja“

Näitus on Kai kunstikeskuses avatud 18. septembrist kuni 28. novembrini, K–P kell 12–19.


Laupäeval, 18. septembril kell 14 toimub näitusel tuur koos kunstnikega (inglise keeles).

Esimest korda koos töötava kahe naiskunstniku, Gabriele Beveridge'i ja Marge Monko duonäitus "Suur teeskleja" on inspireeritud 20. sajandi reklaammaterjalidest ja -vitriinidest. Gabriele Beveridge loob uued skulpturaalsed teosed, kus on kasutatud kaupluse sisustust, käsitsi puhutud klaasobjekte, fotokemikaale ja poemannekeenide osi. Marge Monko esitleb fotoseeriat vaateakendest ning uut filmi, mis uurib sukkade ja naiste emantsipatsiooni seoseid. Paralleelselt Londonis ja Tallinnas töötanud, kuid enne näituse ettevalmistust teineteisele tundmatud kunstnikud saavad kokku Kais, luues visuaalselt lummava ja kontseptuaalselt terava dialoogi.

*

Gabriele Beveridge (1985, Hongkong) elab ja töötab Londonis. Kunstnikuna mõtestab Beveridge sageli ümber kommertsiaalsete fotode ja objektide väärtust, kombineerides algset materjali ümber, tehes valikuid selles materjalis ja raamides teatuid kaadreid. Tema mitmekesised assamblaažid, sealhulgas käsitsi puhutud klaas, poesisustuse elemendid ja leitud pildid uurivad kollektiivse visuaalkeele ning individuaalse mälu vahelisi seoseid. Beveridge’i isikunäituste hulka kuuluvad "Softened Future Life" FreeHouse’is (London, 2020), "Tender Greed" Bradley Ertaskiranis (Montreal, 2019), "Live Dead World" Seventeeni galeriis (London, 2018), "Eternity Anyways" Chewday'si galeriis (London, 2016), "Mainland" MOTis (Brüssel, 2015) ja "Health and Strength" La Salle de Bainsis (Lyon, 2014).


Marge Monko (1976, Tallinn) elab ja töötab Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ning aastatel 2013–2015 osales ta kaheaastases stuudioprogrammis HISKis (Higher Institute for Fine Arts) Gentis Belgias. Monko tegeleb peamiselt fotograafia-, video- ja installatsiooniga. Enamik tema teoseid on seotud ajalooliste visuaalidega ning mõjutatud psühhoanalüüsi, feminismi ja visuaalkultuuri teooriatest. Hetkel töötab Monko Eesti Kunstiakadeemia fotograafiaosakonnas professorina. Monko isikunäitused on toimunud Folkwangi muuseumis (Essen, 2019) ja mumokis (Viin, 2013). Tema teoseid on esitletud Riia rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil RIBOCA1 (Riia, 2018), 9. Manifesta biennaalil (Genk, 2012) ja COSAR HMT galeriis (Düsseldorf, 2021).

*

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet.
Comments


bottom of page