top of page

ARSis saab nüüd hästi süüa!

ARS Kunstilinnakus saab nüüd lisaks professionaalsele kunstile nautida ka erakordset toitu. ARSi peahoones avas hiljaaegu uksed kohvik Klorofüll, mille peakokk Nevil Christopher ühendab parimad Eesti toiduained ja rahvusvahelise kokakunsti kõrgtaseme uuteks põnevateks roogadeks ja suupisteteks. Klorofüll on avatud tööpäeviti 10–18.

 

Klorofülli mitmekesise ja tervisliku toiduvaliku allikaks on mahedad ja kodumaised põllu- ja aiasaadused ning metsaannid. Oluline on nii jätkusuutlik ja vastutustundlik suhtumine algmaterjali kui kunstilinnakule kohane loominguline lähenemine maitsetele, lõhnadele ja värvidele.

 

Klorofülli kontseptsiooniks on all day dining ja igapäevane toiduelamus ning kvaliteet mõistliku hinnaga. Einestajaid ootavad puhtad ja samas põnevad maitsekooslused, värskelt valmivad road ja sõbralik teenindus. Igapäevaselt pakutakse praadi, suppi ja küpsetisi ning naturaalseid limonaade. Menüü muutub vastavalt sellele, mis on parasjagu värskena saadaval. Mõned näited: kevadiste metsaürtide risoto, kuusevõrse coleslaw võileib, kummeli panna cotta. Hinnatase: supid 3–5, pearoad 6.5–8 ja magustoidud 2–4 eurot.

 

Indias sündinud Nevil Christopher on omandanud kokakunsti meistrioskused mitmel pool Euroopas – sealhulgas César Ritzi kolledžis Šveitsis, Stavangeri ülikoolis Norras, Haaga-Helia ülikoolis Helsingis ja kuulsas Paul Bocuse’i instituudis Prantsusmaal (Management Culinaire & Innovation magistrikraad).

 

Nevil Christopher: "Vastavatud Klorofülli kohvik ARS Kunstilinnakus võimaldab meil ühendada kulinaarne kunst selle ainulaadse koha loova energiaga. Meie menüü vääristab parimaid Eesti saadusi kunstilise ja jätkusuutliku lähenemise kaudu. Ootame teid Klorofülli nautima igapäevaseid toiduelamusi, kus iga roog on maitse, loovuse ja kvaliteedi sulam."

 

Tassikest teed või kohvi ning rahulikku vestlust kaaslasega saab Klorofülli külastaja nautida kunstikombinaadi kuldaegadest pärineva originaalsisustusega (autor Taevo Gans) Rohelises Kohvikus. Klorofüll pakub ka cateringi, kui rendid oma ürituseks ARSi seminariruumi Stuudio 53 või 98 – samuti on kokkuleppel võimalik korraldada erilisi sündmusi ja kokkusaamisi koos toitlustusega kohviku ruumides.

 

Klorofülli asukoht: ARS Kunstilinnak, Pärnu mnt, 154, Tallinn. ARSi peahoone II korrus (ruum 208). Ühistransport: bussi- ja trammipeatus Kalev, rongipeatus Tondi. Auto parkimine hoovil kunstilinnaku külastajale 2 h tasuta. Rattaparkla.

 

Kontakt: klorofulltallinn@gmail.com, 5650 7996.

Leia meid ka Facebookist: Klorofull.Tallinn ja Instagramist: @klorofull_tallinn.

 

NB! Reedel, 31. mail on Klorofülli maitsmismenüüs eriline valik soolaseid ja magusaid

 

Foto: kohvik Klorofüll ja peakokk Nevil Christopher (foto autor: Martin Buschmann).




 

Comments


bottom of page