top of page

ARS Showroom #59: Lauri Lest “Vaskjala legendid”

ARS Showroom galerii 2.–20.05.2024 (E–R 12–18)

Näituse avamine toimub 7. mail kell 18:00

 

“Vaskjala legendid” on installatiivne muinasjutt, milles põimuvad legendid Vaskjala silla piigast, kes unistas Kuu kaasaks saamisest ning õelast Ussiaugu mõisahärrast, keda tänu tema kurjategemistele igalpool ussid jälitasid. Installatsioonis kuuleb ka katkendit Lauri loodud muusikakompositsioonist “Vaskjala lugu”.


Installatsiooni esimesed ideealged tärkasid Lauri Vaskjala residentuuri ajal möödunud aasta novembris ning abiks teose arendamisel on olnud Mari-Ann Remmeli raamat “Päritud paigad”.

 

Lauri tänab Vaskjala Loomeresidentuuri, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Kunstnike Liitu!

 

 

Lauri Lest on muusik ning heli- ja performance’i-kunstnik. Tema kui kunstniku peamisteks töövahenditeks on leidesemed, vibratsioonikõlarid ning heli- ja videotöötlustarkvara. Lauri loomingut iseloomustab melanhoolsus, seisundilisus ja eksperimentaalsus, tihtipeale ka huumor. Aastal 2023 lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni eriala. Muusikuna loob ja esitab ta atmosfäärilist elektroonilist muusikat ning on avaldanud kaks stuudioalbumit: ”Duality” (2020) ja “Affect/Reflect” (2022), ning muusikavideo singlile “Moulded” (2021).

  

Comments


bottom of page