top of page

ARS klubi: Kunst ja reklaam

Nii kaasaegne kunst kui reklaam tegelevad ühiskondlike väärtuste ja hoiakute, inimeste kujutlusvõime, ihade ja hirmudega kontseptuaalsel ja esteetilisel tasandil. Reklaami valdkonnas vältimatu kommunikatsiooniküsimuste mõtestamine ja erinevate meediavahendite rakendamine on kujunenud üha enam ka kunsti loomulikuks osaks.


Sotsiaalsed valupunktid ja maailma suured murekohad, kultuurilised erinevused ja maailmavaatelised nähtused eeldavad seisukohavõtte nii kunsti- kui reklaamitegijatelt ja –mõtestajatelt. Kuidas suhestuvad loomingulised ja turunduslikud vaatenurgad ning praktikad? Mida on täna anda või öelda reklaamil kunstile ja kunstil reklaamile? Vestlusringis arutlevad neil teemadel Urmas Villmann, Ionel Lehari, Marge Monko ja Peeter Laurits.

Urmas Villmann on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala ja töötab reklaamiagentuuri Kontuur Leo Burnett loovjuhina. Reklaamiagentuuri Identity loovjuht ja EKA meediagraafika suuna juht Ionel Lehari on hariduselt skulptor. Marge Monko on fotokunstnik ja EKA professor. Peeter Laurits on foto ja teiste elektrooniliste meediatega töötav vabakutseline kunstnik.


Vestlusring „Reklaam ja kunst“ toimub kolmapäeval, 28.08.2019 algusega 18.00 ARS Kunstilinnaku (Pärnu mnt 154, Tallinn) kogukonnaruumis 310.


Osalemiseks on soovitav eelregistreerimine siin!

ARS Klubi on vaba ja arendav seltskondlik formaat, mis kutsub kõiki huvilisi kringli ja kohvitassi taga juttu ajama, ideid ja kogemusi vahetama. Võimestame ARSi kogukonda ja pingestame positiivselt kunstivälja, kaasates mõttevahetusse tugevaid teoreetikuid ja põnevaid praktikuid. ARS Klubi programm on osa projektist Avatud ARS 2, mida kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Comments


bottom of page