top of page

Videokunsti õhtu „Spiraalköites“ Von Krahli Kinos

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Von Krahli Kino kutsuvad videokunsti õhtule „Spiraalköites“ 3. novembril algusega kell 20.00. Programmi on kokku pannud kuraatorid Eglė Agnė Benkunskytė ja Mikk Lahesalu.

Osalevad kunstnikud Katrin Essenson, Wilhelm Groener, Stefan Landrock, Maria Kapajeva, Kai Kaljo, Laura Kuusk, Marge Monko, Fideelia-Signe Roots, Hanna Samoson ja Mare Tralla.

Seekordseks videokunsti õhtuks on KKEKi arhiivist valitud teosed, mille ühine tunnus on rännakul olemine, nii otseses mõttes kui ka ülekantud tähenduses. Teostes lahatakse selliseid teemasid nagu elus hakkama saamine, kohanemine, vastupidamine, leppimine ja lahti laskmine. Programmis esitletakse nii dokumentalistikat kui ka audiovisuaalsete tehnikatega eksperimenteerivaid teoseid, millest mitmed on publiku ette jõudnud vaid mõnel korral.

Kuraatorid lähtusid teoste valikul isiklikust ja empaatilisest vaatenurgast, mõeldes ajast kui spiraalsest, mitte lineaarsest nähtusest. „Keerulistel aegadel on vahel hea vaadata tagasi ja küsida, kuidas siis hakkama saadi,“ selgitasid kuraatorid. „Seega otsustasime arhiivist otsida lugusid, millega vaatajatena samastuda suudaksime ja mis loodetavasti tröösti pakuvad. Kutsume teid üles nautima neis väljenduvat absurdsust, hirmu, imelisust ja tõelisust.“

Videokunsti õhtuga „Spiraalköites“ jätkab KKEK oma tegevust kunstielu dokumenteerijana ning 1990. aastatel alguse saanud audiovisuaalse arhiivi talletaja ja mõtestajana. Von Krahli Kinos on samas sarjas korraldatud üritused „Audiovisuaalne kompost“, „Nööri mööda“ ja „Silmale nähtamatu“.

Von Krahli Kino on ellu kutsutud veendumuses, et kultuuri tervis ja elujõud peitub suuresti äärealadel. Näidates kunstiteoseid, mis ei järgi kommertslikku peavoolu, püüab Von Krahl edendada ja kaitsta üht tüüpi kino pärandit.


Mikk Lahesalu (1999) on kaasaegse kunsti entusiast, kelle südameasjaks on inimõigused, keskkonnakaitse ja ligipääsetavus. Ta on õppinud kunstiteadust ja meediat Hollandis Leideni Ülikoolis (BA Arts, Media and Society).

Eglė Agnė Benkunskytė (1995) üritab end mugavalt tunda kunstiajaloolase tiitliga, mille on andnud talle Vilniuse Kunstiakadeemia lõpetamine. Ta on töötanud mitmes kunstiasutuses nii Leedus kui ka mujal. Viimati tegi ta kaasa projektis Borderland Poetics, mida korraldavad KKEK, Islandi Kunstikeskus ning Leedu kunsti- ja hariduskeskus Rupert.

Täname: Elisabeth Staak, Nadya Tjuska ja Emilija Vanagaitė. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital, Nordisk Kulturkontakt ja Tallinna linn.コメント


bottom of page