top of page

SOOLO / Aivar Tõnso - heategevuskontsert Ukraina toetuseks

Pühapäeval, 6. märtsil kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames ainulaadse installatiivse kontserdiga Aivar Tõnso!

Kontserdi tulu läheb Ukraina Kultuurikeskuse kaudu Ukraina toetuseks.

Muusik ja helikunstnik Aivar Tõnso on viimastel aastatel katsetanud erinevate ruumilise heli lahenduste ja heli võimendavate materjalidega, rohkem küll näituste ja installatsioonide formaadis, ent vahel harva ka kontsertesinemistel. Seekord avanebki publikul haruldane võimalus kogeda viimati mainitud lähenemist. Kasutusel on Tõnso hiljutise näituse „RESOmaatiline vaikelu“ jaoks valminud nn ebakõlarid, millest on võimalik läbi vaadata. Kuue kanali helisüsteemis helide liigutamisel on abiks ruumilise heli mikser „Linkispace 2“, mille Timo Toots ehitas festivali Üle Heli raames toimunud näituse „Hargnevate helide aed“ jaoks.

Aivar Tõnso on muusik, helikunstnik ja valdkondadeüleste kultuurisündmuste kuraator. Muusikuna on ta eelkõige tuntud elektroonilise muusika projektide Hüpnosaurus, Kulgurid ja Kismabande kaudu. Kuraatorina on tema senisteks kõige olulisemateks projektideks festival Hea Uus Heli ja plaadifirma Ulmeplaadid. Praegu on Tõnso keskendunud festivali Üle Heli kureerimisele, loomingulises plaanis aga on teda viimasel ajal üha enam huvitama hakanud kohaspetsiifiliste ruumilise heli installatsioonide loomine. Ruumilise heli temaatikat on ta uurinud nii Üle Heli festivalil, omaloomingulistes projektides kui ka Eesti Kunstiakadeemias magistriõpingute raames.

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

Sissepääs Kunstihoone näitusepiletiga või eelmüügist Fientast: https://fienta.com/et/soolo-aivar-to-nso

NB! Kontserdile sisenemiseks tuleb esitada üks järgmistest tõenditest: 1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend 2. COVID-19 läbipõdemise tõend

Tallinna Kunstihoone ligipääsetavuse ja külastusinfo leiad siit: https://www.kunstihoone.ee/kulastajale/

Foto: Maria Auabottom of page