top of page

Sirkku Ketola performance ja näitus “A Body Called Paula”

Sirkku Ketola performance ja näitus: A Body Called Paula 2.09- 16.09.2023 GÜ Galeriis, ARS Kunstilinnakus

Olete oodatud Sirkku Ketola näituse avamisele teisipäeval 5. septembril kell 17:30!


Näituse avamisele eelnevad päevased performance- trükisessioonid, mille käigus sünnib näituse teos. Kõik on lahkelt palutud ka performancile L. 2.09, E. 4.09, T. 5.09 ja K. 6.09 kell 12:00-15:00.


Sirkku Ketola looming koosneb visuaalsetest poeemidest ja situatsioonidest. Aeg ja kordus on tema põhiküsimused- Universum on ornament, mis kordab iseennast. Sirkku Ketolal on suur rõõm presenteerida oma kestvusprojekti “A Body Called Paula” Tallinnas. Sirkku Ketola näitus ja performance on osa Eesti Vabagraafikute Ühenduse sügisesest rahvusvaheliste töötubade ja näituste programmist.

Hoia ennast kursis järgmiste sündmustega koduleheküljel www.estonianprintmakers.ee

Lisainfo: Kadri Toom kadri.toom@gmail.com / +372 56 477 397


A Body Called Paula on kordusel ja meditatiivsel performance’il põhinev installatsioon, milles Paula rolli täitev Ketola töötab hapral paberil suure ornamentikaga. Paula on allegooria inimesest kui osast universumist ning kui tehnoloogia ehitajast. Tema käed ja ruum moodustavad serigraafia tehnika abil inimprinteri- sensuaalse masina. Peategelane Paula on lintidest lummatud, tegevuse lõksus ning keha ja mateeria kammitsates. Soome keeles on sõna “paula” lindi ja lõksu sünonüüm. Performanci etendusosad Valgus, Kirg, Teadmised ja Pimedus sümboliseerivad täisväärtusliku elu elemente. Pealtnäha rahulikus esituses on pinge alati sees, sest hapra paberi kinnijäämisel on oht, et mateeria omadused paljastuvad. Etenduse eeterliku helimaastiku on loonud kunstnik ise.

2017. aastal alguse saanud projekt “A Body Called Paula” on kümme aastat kestev protsess. Igal aastal luuakse maailma eri paigus kolm kuni neli ornamendiga kaetud paela. Protsess on füüsiliselt koormav ja rütmi määrab kunstniku käte vastupidavus. Pikk ajaskaala võimaldab kontrolli alistada ning laseb teosel endal leida oma olemusliku vormi ja dialoogi. Kunstniku ülesanne on ainult liikumist säilitada.


KAVA Laupäev 2. september kell 13- VALGUS Esmaspäev 4. september kell 12- KIRG Teisipäev 5. september kell 12– TEADMINE Kolmapäev 6. september kell 12 – PIMEDUS


Sirkku Ketola (s.1973) on kaasaegne graafikakunstnik, kes kombineerib serigraafiat erinevate materjalidega. Ta on tsiviliseeritud metslane, kes pidurdab digitaalset pildivoogu käsitöömeetodite abil, püüdes mõista inimrütmi ja mateeria suhet. Ketola on omandanud kaunite kunstide magistrikraadi Soome Kunstiakadeemiast ning ta on osalenud paljudes Soome ja rahvusvahelistes projektides ja näitustel. Ta elab ja töötab Turus ning aeg-ajalt Brüsselis. Kunstniku tööd on toetanud Arts Promotion Center Finland ning projekt A Body Called Paula Arts Promotion Center Finland ja The Finnish Cultural Foundation. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital. Lisainfo: sirkkuketola@gmail.com www.sirkkuketola.com Instagram: #abodycalledpaula
コメント


bottom of page