top of page

Näitus „Sissevaade“ Julia Valtanen ja Anu Muiste

Kahe kunstniku Julia Valtaneni ja Anu Muiste näituse mõte sai alguse lihtsast ARSi maja ateljee külastusest, kus Julia igapäevaselt töötab. Huvitavaid seoseid kahe kunstniku vahel võib leida nii visuaalse kui ka sisulise poole pealt. Mõlema looming otsib meelerahu ja ihaldatud ning kohati müstilist tasakaalu, pöörates pilgu sissepoole. Näitus „Sissevaade“ uurib, kuidas on ennast vaadata sügavamal tasandil?

„Pööran ikka ja jälle silmad enda sisse. Tundeküllusest tekkinud keerised on maa sisse vajutanud vaod. Pööran uuesti pilgu endasse ja saan aru, see on nagu kõrbeks muutunud maalapiga, mida põud on kuivatanud ja hirmu all hoidnud. Teda tuleb nüüd hoolega kasta, alustades ikka enda sisemisest maalapikesest.”

Näitusel on väljas mõlema kunstniku kollaaž tehnikas teosed ja maalid, mis on loodud 2021-2022.

Julia Valtanen on omandanud magistrikraadi graafilise disaini erialal ja end täiendanud maalikursusel Eesti Kunstiakadeemias. Peamised valdkonnad on maalimine ja paberist kollaaž. Kunstnikuna teda huvitab, kuidas kõik on omavahelises seoses ja mõjutatud üksteisest. Valtanen püüab ümber mõtestada juba looduses leiduvaid elemente, mille tulemusena loob ta täiesti uudseid vorme ja ruume. Tema tööd on jõudnud mitmestesse erakogudesse USA-s, Inglismaal, Soomes ja Eestis.

Psühholoogia tausta ning omanäolise maalilaadiga Anu Muiste loomingut iseloomustab sügav sotsiaalne tunnetus. Tema maalid on kui filosoofilised plahvatused, kus reaalne sõnum on segatud sürrealistliku vormiga, maalitud aga nõtkelt ja tundlikult. Peamiselt kasutab ta õlivärve, millele on juurde lisandunud väiksema mõõduline skulptuur, digitaalne maal ning kollaaž. Muiste on Eesti Maalikunstnike liidu tegevliige ja on osalenud grupinäitustel nii Eestis kui ka Soomes.

Näitust on võimalik külastada ajavahemikus 15.12.2022 - 31.01.2023. Avamine toimub 15.12.22 kell 19.00.Comments


bottom of page