top of page

Näitus „Igaüks võib kinnitada“

Veebigalerii post-gallery.online kutsus oma grupinäitusele viis kunstnikku: Kaisa Maasik, Mari Männa, Camille Laurelli, Laura De Jaeger ja Johannes Luik. Näituse on kureerinud Ian Simon Märjama.

SISENE NÄITUSELE „Igaüks võib kinnitada“ põhineb laialt levinud virtuaalse liidese elemendil, mida nimetatakse rippmenüüks. Seda võib vaadelda kui konteinerit või kategooriat, mis tavaliselt esitatakse pealkirja või sümboliga kirjeldades selle sisu. Kasutajale esitatakse valikute indeks, mis omakorda võivad edasi levida uutesse hargnevatesse loenditesse. Nende võimaluste kaudu saab digitaalses ruumis navigeerida ja sellega suhelda.

Rippmenüü konstruktsioon, oma piiratud ja määratletud vormiga, hakkab looma enda väärtuseid, piire ja tähendusi. Sisemus kirjeldab ja mõjutab välist ning vastupidi. Kuidas me kasutajatena neid elemente käsitleme ja millist efekti nad avaldavad meile digitaalses ruumis? Kas nende omadused asetatakse kuidagi ka meile endile?

Kunstnike tööd on sellesse maailma tõugatud. Näitus on avatud: 22.08.2023–23.10.2023

post-gallery.online-i tiim: Kelli Gedvil, Ian Simon Märjama, Kristen Rästas Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.bottom of page