top of page

Liisi Kõuhkna isiknäitus „Seos“

ARS Tarbekunstigalerii 10.07.–31.08.2021 (E–R 12–18) Avamine 10.07 kell 15.00

Kuraator: Merike Hallik


Instinktid surmast, elust, teadmised seksuaalkäitumisest ja spirituaalsus tulenevad meie esivanematelt edasi antud jagatud kollektiivsest alateadvusest (C.G. Jung).

Inimkond on ammustest aegadest pöördunud looduslike aspektide poole – loomad, maastikud, ilmastik -selleks, et leida põhjus inimkonna eksistentsile (Jones, 2020). 10 aastat kestnud kogemust loovteraapia valdkonnas, annab võimaluse väga erinevate isiksuste, elude,asutuste ja süsteemide ning loominguga kokkupuuteks. Mis tähendab inimeseks olemine? Kunst ei ole muuseumis lihtsalt objekt, vaid ka kogemus loomiseaktist ja kohtumisest sellega (Sloan, 2013). Kui kunst on suhtluskanaliks, saab ta olla stiimuliks, tõukeks vaatajale uute mõtete ning seoste loomisel.


*Seos - (sisemine) side, ühendus, kokkukuuluvus; (sõlme, lehvi) seotu. Põhjuslik seos.


Liisi Kõuhkna (1987) on lõpetanud kunstiteraapia eriala (BA, MA), mille kõrvalt on tegelenud ligi 10 aastat keraamikaga, viimase poole aasta jooksul õppinud ARS-i majas ehtekunsti. Ta on tegutsenud kunstiterapeudina psühhiaatrilise sihtrühmaga mitmetes haiglates, praktiseerinud inimestega alates väikelastest, kuni eakateni. Lisaks viinud läbi koolitusi, täiskasvanutele mõeldud loovteraapia gruppe. Eesti Loovteraapiate Ühingu juhatuse liige aastatel 2018-2020, jätkuvalt liige.


Suur tänu ARS Kunstilinnak, ARS Keraamikakeskus ja Merike Hallik.コメント


bottom of page