top of page

Kuraatorituur näitusel „Iga inimene on sündides kildudena laiali“

Reedel, 19. mail ootame osalema ARSi projektiruumi kuraatorituurile näitusel „Iga inimene on sündides kildudena laiali“.

Tuur algab kell 19.00, läbiviijateks kuraatorid Mikk Lahesalu ja Kerly Ritval. Ühtlasi on 19.mai ka näituse viimane päev. Tuur toimub ARSi Avatud Ateljeede Päeva raames.

***

Näitus „Iga inimene on sündides kildudena laiali“ vaatleb inimkeha kui orgaanilist, muutuvat, habrast ja samas vastupidavat mateeriat, mis on keerulises suhtes inimese sisemaailma ja seda ümbritseva keskkonnaga. Tuues kokku eesti vanema ja noorema põlvkonna skulptorite teosed, milles kehal on oluline roll kanda, esitavad kuraatorid küsimusi: „Millistel kehadel on ühiskonnas koht ja mis rolli mängib visuaalkultuur selle kujundamisel? Miks peab tihti maailmaga kohanduma indiviid ja mitte vastupidi? Kuidas suhestuda iseenda ja ümbritseva maailmaga tervislikult?“

Näitus on ratastooliga ligipääsetav.

Näitusel osalevad kunstnikud Johannes Luik, Kert Elliott Mägi, Sarah Nõmm, Terje Ojaver, René Reinumäe, Paul Rodgers & Anne Daniela Rodgers, Berit Talpsepp-Jaanisoo, Nele Tiidelepp ja Marta Vaarik.

Näituse kuraatoriteks on Mikk Lahesalu ja Kerly Ritval.

Näitus jääb avatuks 19. maini.

Mikk Lahesalu on vabakutseline kuraator ja kultuurikorraldaja, kes töötab tihti sotsiaalselt laetud kaasaegse kunstiga. Ta on lõpetanud kunstiteaduse eriala Leideni ülikoolis Hollandis. Viimati on ta kureerinud KKEKi videokunsti üritust „Spiraalköites“.

Kerly Ritval on vabakutseline kuraator ja kultuurikriitik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias kunstiteaduse - ja visuaalkultuuri bakalaureuse ning omandab samas ülikoolis magistrikraadi. Hiljuti on ta kureerinud grupinäituse "Ükssarvik" Rüki galeriis Viljandis.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Eesti Kunstnike Liit ja EKA Üliõpilasesindus

Lisainfo: Mikk Lahesalu Kuraator Tel: +372 5300 4171 E-post: mikk.lahes@gmail.com

Kerly Ritval Kuraator Tel: +372 556 69831 E-post: kritval@gmail.com


ARS projektiruum ARS kunstilinnak Pärnu mnt 154, Tallinn www.arsfactory.ee Avatud E–L 13.00–19.00
Comments


bottom of page