top of page

Katrin Väli „Kasvab tagasi lindudeks“ esitlus ARS Stuudio 98 20.01.2022 kell 18.00

ARS Stuudio 9820.01.2022 kell 18.00


Katrin Väli esitleb möödunud aasta lõpu poole ilmunud valikkogu „Kasvab tagasi lindudeks“ ja tähistab koos Laura Põlluga 2020. aasta kevade koroonaehmatuse aegu ilmavalgust näinud raamatut „Aheraine laul“, kus kohtuvad ja suhtlevad Laura kunst ja Katrini luuletused. Esitlusel kõneleb Carolina Pihelgas raamatu koostamisest ja vestleb Katrin Väliga. Laura Põld räägib, kuidas sündis „Aheraine laul“. Muusikat teeb Juhan Vihterpal, luuletusi loeb Jaakko-Priidik Hallas, kes mängib hiljem ka plaate.


Carolina Pihelgas on valikkogu järelsõnas kirjutanud: „Maailm me ümber on püsimatu ja loodust ei saa lõplikult allutada, isegi mitte inimkeele kirjeldustele – midagi läheb ikka kaotsi, jääb tõlkimatuks või loetamatuks, justkui tiivalöökide jäljed taevas. Igatahes on loodus (täpselt nagu luuletusedki) olemas üksnes iseenda jaoks ja iseenese pärast. Inimene võib küll proovida seda mõtestada, aga temagi pilk on piiratud, jääb samamoodi mõistatuseks, tabamatuks.“


„Kasvab tagasi lindudeks“ (kirjastus Ilmamaa) on kujundanud Maris Kaskmann, „Aheraine laulu“ (Tartu Kunstnike Liit) Aadam Kaarma. Raamatute väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.


Rohkem infot
Comments


bottom of page