top of page

Johanna Mudisti isiknäitus „Lugusid olemisest“

Toompea lossi kunstisaalis on avatud Johanna Mudisti isiknäitus „Lugusid olemisest“. Näitus jääb avatuks jaanuarini 2022.

Johanna Mudist: „Minu loomingu huviorbiidis ja maalide põhikomponentideks on suured ja abstraktsed teemad nagu aeg, koht ja keha. Viimaste loominguliste aastate jooksul olen enim keskendunud just aja tajumise ja kogemise talletamisele. Näitus „Lugusid olemisest” Toompea lossi kunstisaalis on edasiarendus minu kõige hilisemale projektidele „Ajarändur” ja „Ootajad”. Olemine on ühest küljest kõige üleüldisem mõiste, kuid samas kõige fundamentaalsem ja tähtsam, määratledes sisuliselt kõike ja mitte midagi.

Näitusel „Lugusid olemisest” räägin olemisest ehk kohal olemisest – nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kohalolek on sümbioos antud aja, koha ja keha vahel, mis lõuendil väljendub värvis ja vormis. Minu maalid ei kujuta aktiivseid tegevusi või sündmusi, neil on lihtsalt vaikselt olijaid, kes lasevad end ümbritseval vaikusel ning aja ja ruumi kogemusel sakraalselt endast läbi voolata.

Kohaspetsiifiliselt on Toompea loss koht, kust käib läbi väga palju inimesi, kes tulevad ja lähevad – toimub pidev aktiivne muutus ruumis. Seevastu minu figuratiivsed õlimaalid ripuvad samas kohas edasi, vaikselt ja kindlameelselt, isegi siis kui teised on juba ammu majast lahkunud.

Näitusel „Lugusid olemisest” kutsun maalide vahendusel üles enda kohalolu ruumis märkama ja vaatajat iseenda kohalolu selles hetkes kaotama, et rännata kaasa nende maalidega mõnda teise aega ja kohta.

Johanna Mudist (1991) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute (BA, 2014) ja Eesti Kunstiakadeemia (MA, 2017) maali osakonna. Ta on ennast erialaselt täiendanud õppides Soomes ja Poolas. Johanna Mudisti loomingule on omased suuremõõtmelised figuratiivseid õlimaalid ja miniatuurseid graafilised joonistused. Aastast 2018 on Johanna Mudist Eesti Maalikunstnike Liidu liige ja 2019. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Lisainfo: Toompea loss Lossi plats 1a 15165 Tallinn E–R 10.00–16.00
Comments


bottom of page