top of page

I Λ I V I – POSTEDEN

19.10.2019 Kanuti Gildi SAAL

Kunstnik: Laivi Kostüümid: @laivi_official Video- ja helikunstnik: Mihkel Maripuu Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo Dramaturg: Henri Hütt


POSTEDEN on poeetiline vaatemäng ja argiste situatsioonide emotsionaalne peegeldus, mille keskmes on rõivad kui Eedeni-järgse ajastu materiaalne kehastus: rõivad kui düstoopia illustratsioon, rõivad kui keha abstraktsioon. Kaetud kehade paratamatu saatus on aksepteerida ebanaturaalsust uue loomupärana. Kord, mis leevendab hirmu teadmatuse ja võõra ees, on sünteetiline. Rõivad varjavad ja paljastavad flirtivalt nii keha kui mõtteid. Nii põlgus kui armastus väljendavad ühtsuseiha. Rahuldus on kättesaamatu, mistõttu igatsus muutuse järgi on igikestev. Tsüklilises ennastkordavas ahelas on iga kordus indiviidi jaoks siiski omal moel unikaalne kogemus.


POSTEDEN on Laivi performatiivsete moeinstallatsioonide seeria 4. etendus. Sellele on eelnenud “Mystifying Mundane” (27.10.18), “Long Live Trashed Bodies” (16.3.18) ja “When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” (20.10.17). Performatiivsete moeinstallatsioonide seeria tegeleb materjalide kui kehakatete kehaliste ja kehatute esitlusviisidega ekspermenteerimisega. Ruumi täitev atmosfäär kujuneb koos liikumise, heli- ja valguslahendustega.


Laivi on kunstnik, kes väljendab end erinevate moekäsitluste kaudu, analüüsides rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil. Tema loomingut iseloomustab materjalipõhine eksperimenteeriv lähenemine pindadele ja vormidele. Laivi on õppinud moedisaini erialal Eesti Kunstiakadeemias (BA 2012) ja Aalto Ülikoolis Helsingis (MA 2017). Ta on end täiendanud Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Alates 2014. aastast on ta osalenud kaasaegse kunsti grupinäitustel ning eksponeerinud oma loomingut mitmel isikunäitusel.


Piletid eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR ja kohapeal 10/15 EUR. https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/performance/laivi-posteden-296556/

Etendust toetab Eesti Kultuurkapital.

__________________________________________________________________________________


Artist: Laivi Costumes: @laivi_official Video and sound artist: Mihkel Maripuu Light artist: Oliver Kulpsoo Dramaturgy: Henri Hütt


POSTEDEN is a poetic spectacle, an emotional reflection of mundane situations. Clothing is seen as the material embodiment of post-Edenic spirit: illustrating dystopia and abstracting the body. The destiny of clothed bodies is to accept the unnatural situation as the new norm. The order that relieves the fear of the unknown is artificial. Clothing both conceals and uncovers the body and mind. Disdain and love express the longing for unity. The stable state of satisfaction is unachievable, feeding the yearning for change. The cycle of life is repeating, yet on the individual level, every recurrence is a new experience.


POSTEDEN is 4th episode in the series of performative fashion installations by Laivi, following “Mystifying Mundane” (27.10.18), “Long Live Trashed Bodies” (16.3.18) and “When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” (20.10.17). The series experiments with presenting materials as body- coverings both on and off the body. The atmosphere is created together with movement, light and sound.


Laivi is an artist working with different approaches to fashion, analysing clothing and methods of covering the body on aesthetic, functional and expressive levels. Her approach to surfaces and shapes is material-based and experimental. Laivi studied fashion design at the Estonian Academy of Arts (BA 2012) and Aalto University in Helsinki (MA 2017). She has also studied in London, Copenhagen and Barcelona. Since 2014 she has participated in numerous contemporary art exhibitions and has had several solo shows.


Tickets on presale at Piletilevi 8/12 EUR and at the door 10/15 EUR. https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/performance/laivi-posteden-296556/

Performance is supported by The Cultural Endowment of Estonia.
Comments


bottom of page