top of page

Grupinäitus „Argimõtete märjad südamikud“

Alates 10. juunist on Galerii Mihhailis avatud grupinäitus „Argimõtete märjad südamikud“. Näitusel osalevad Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistrandid Anna Mari Liivrand, Heli Haav, Junny Yeung, Maryliis Teinfeldt-Grins ja Sophie Durand. Rändav korterigalerii Mihhail asub näituse raames aadressil Pae tänav 57–39, Tallinn ning näitust saab külastada kokkuleppel.

Näituse „Argimõtete märjad südamikud“ lähtekohaks on ühelt poolt keskkonnateadlik tänulikkus veekogude kui liigirikaste elukeskkondade eest. Teisalt on näituse algimpulsiks posthumanistlik arusaam inimesest kui veelisest olendist, kelle elu on veest sõltuv sünnist surmani. Näitusel kohtuvad viis kunstnikku, kelle teoseid seob ühine kujund—kõik tööd osutavad mõne veekogu või vedeliku kaudu isiklikele mõtetele ning tunnetele, mis on seotud enesehoole eri aspektidega, nagu toimetulek emotsionaalsete raskustega, naudingud, argirituaalid ning kehaline tajuilm. Näitusel eksponeeritavad teosed kõnelevad suhtest iseenda, kollektiivi ja keskkonnaga ning osutavad viisidele, kuidas enda suhet teiste elusolendite ning veekogudega mõtestada.

Kuraator: Brigit Arop Graafiline disain: Sigrid Liira

Näitust saab külastada kokkuleppe alusel kirjutades brigit.arop@artun.ee või helistades +372 5621 6259. Näitus on avatud kuni 31.07.2021.

2016. aasta kevadel Tallinnas käima lükatud nomaadlik korterigalerii Mihhail lähtub oma tegevuses solidaarsuse ja kommunaalsuse motiividest. „Argimõtete märjad südamikud“ on galerii kuues näitus, mis toob näitusepinna esmakordselt Lasnamäe linnaosasse.

Täname: Anders Härm, Margit Säde, Madli Ehasalu, Pille Laiakask, Villem Tomiste.

Kuraatorinäitus „Argimõtete märjad südamikud“ on Eesti Kunstiakadeemia kuraatoriõppe ja kaasaegse kunsti õppekava ühisprojekt, mida juhendavad Anders Härm ja Margit Säde.

Lisainfo näituse ja külastamisvõimaluste kohta: Brigit Arop, kuraator Tel: +372 5621 6259 E-post: brigit.arop@artun.ee
Comments


bottom of page