top of page

Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku näitus „Sirgjoone kestev paindumine“

Teisipäeval, 30. novembril kell 18 avatakse Tartu Lastekunstikooli Jakobi galeriis (Jakobi 52) Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku ühine näitus „Sirgjoone kestev paindumine’’. Näitus jääb avatuks 17. detsembrini.


Kunstnikud jälgivad uuel näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust.

Näitusel seatakse kahtluse alla konstrueeritud lineaarsus ja selle vastuolu kogetavaga.

Taasluues fragmente igapäevast, leitakse teise kohalolu nii jagatud ruumist kui isiklikust

kogemusest. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv kuuldemäng kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti.

Tegelaste teed ristuvad pidevalt otseselt või kaudselt, mõjusfäär kattub, kippudes kord hargnema ja siis jälle koonduma.

Läbi nihke toimub pidev teisenemine, mis hägustab ainuomast ja murendab indiviidikesksust. Igas subjektis kajava mitmehäälsuse tuvastamine loob pinnase ühisesse sfääri lahustumiseks.


Gerda Nurk (s. 1996) töötab peamiselt teksti ja fiktiivse materialiseerimisega. Kasutades vormina tihti stsenaariumit, taasloob ta sündmusi uurimaks korporatiivseid ja sotsiaalseid kehasid. Hetkel õpib ta Viini Kunstiakadeemias.

Kaisa Maasik (s. 1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator, kes töötab oma praktikas meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. Kaisa lõpetas 2021. aastal kaasaegse kunsti magistri õppekava Eesti Kunstiakadeemias.


Häälnäitleja: Liisa Saaremäel

Graafiline disain: Henri Kutsar


Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.


Täname: Andres Nöps, Avo Tragel, DT Eesti Transport OÜ, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Eesti Kunstnike Liit, Genno Nurk, Indrek Köster, Johannes Säre, John Fail, Karel Koplimets, Keiu Maasik, Kreete Alasoo, Kristiina Kams, Madis Kurss, Mauri Mletsin, Marek Mäemets, Priit Kõiv.


Jakobi galeriid kureerib Tartu Lastekunstikool. Galerii asub Tartu kesklinnas aadressil Jakobi 52 ja on külastajatele tasuta avatud teisipäevast reedeni kell 13-18.

Erandkorras on galerii lahti 11. ja 12. detsembri nädalavahetusel tavapärastel kellaaegadel.


Rohkem infot:

Kaisa Maasik

kaisamaasik@gmail.com

tel 53962524


Jakobi galerii

Jakobi 52, Tartu

T–R 13–18

jakobigalerii.wordpress.com

instagram.com/jakobigalerii


Comments


bottom of page