top of page

galerii galerii esitleb: mobiilsete kunstiplatvormide põgus antoloogia

Väike-Karja 12, Tallinn

21.12.2020–01.03.2021

Lisainfo:

Madli Ehasalu Tel: +372 5621 8422

Siim Preiman Tel: +372 5343 2526


Sel neljapäeval, 28. jaanuaril kell 16:00 avatakse 1. märtsi galerii teine näituseprojekt “galerii galerii esitleb: mobiilsete kunstiplatvormide põgus antoloogia”. Näitus on avatud kolm päeva, 28.-30. jaanuarini kell 16-19.


"Soovisin oma tegevusega ületada publiku ja kunsti vahelist kuristikku, sest olin sügavalt veendunud, et kui see minule tundmatu, aga olemuselt kindlasti sümpaatne publik selle kunsti ainult soodsatel tingimustel üles leiaks, armuks ta sellesse päevapealt. Oma osa oli ka kontseptuaalsel rollimängul. Mulle pakkus palju nalja mõte tõsihingelisest kaasaegse kunsti galeriist hipsterliku pop-up trucki nahas. Rändgaleriist pidi saama minu Trooja hobune, mis laada-atraktsiooni mängides kõrgkultuuri levitab." - Siim Preiman, “Rändkunstikaupmehe seiklusi”


Siim Preimani ja Camille Laurelli koostatud näitus annab tagasihoidliku läbilõike mobiilsetest kunstiplatvormidest üle maailma. Viie aasta jooksul kogutud leidmaterjalide abil joonistub välja liikuvate kunstiruumide kirev maailm. Nende hulgas on lastele suunatud kunstiettevõtteid, ühekordseid näituseid, pikaajalisi sotsiaalprojekte ja muud.


galerii galerii on 2016. aasta kevadel Tallinnas asutatud mobiilne kunstiplatvorm, mis on oma lühikese tegutsemisaja jooksul kehastanud näiteks kaasaegse kunsti keskust, müügigaleriid, residentuuri ja videomängude muuseumit. Lisaks ilmumistele laatadel ja festivalidel üle Eesti, on punane galeriibuss külastanud ka teisi väikeasutusi Lätis ja Leedus.


Siim Preiman on kunstiagent, kes töötab Tallinna Kunstihoones kuraatorina ja peab mobiilset kunstiplatvormi galerii galerii. Tema kuraatoriprojektid seiravad kunsti võimalikku rolli üleilmsetele jõududele vastupanu osutamisel, keskendudes kunsti tegemise eetikale ning ühiskonnas väheräägitud lugudele. Õppis Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust. Viimaste kuraatoriprojektide hulka kuuluvad Maria Valdma näitus “Mälupalee” Tallinna Linnagaleriis, Mihkel Ilusa ja Paul Kuimeti paarisnäitus “Lõputa lugu” Kunstihoones (2020) ning rahvusvaheline grupinäitus “Hea olemise kunst” Tallinna Kunstihoones (2019).


Camille Laurelli on prantsuse intermeediakunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta sai oma doktorikraadi Annecy Kõrgemast Kunstikoolist (2014.a.) ning magistrikraadi Grenoble’i Kõrgemast Kunstikoolist (2005.a.). Ta on kureerinud mitmeid näitusi nii Eestis, Prantsusmaal kui Tšehhi Vabariigis ning annab külalislektorina tunde Eesti Kunstiakadeemias. 2018.a. ilmus tema töö retrospektiivkataloog (MAMCO kunstimuuseumi ja Annecy Kõrgema Kunstikooli kirjastused). Laurelli on LVLup! Interaktiivse videomängude muuseumi kaasasutaja ja kunstiline direktor ning kunstiplatvormi galerii galerii assistent.
Comments


bottom of page