top of page

ARSi hüpikmüük toob suure värvika valiku professionaalsete kunstnike loomingust

Laupäeval, 7. detsembril kell 11 kuni 18 toimub ARS Kunstilinnakus (Pärnu mnt 154, Tallinn) jõulueelne hüpikmüük, mis toob üheks päevaks „keskpõrandale kokku“ suure valiku professionaalset tarbekunsti ja disaini. Huvilistel on võimalus uudistada ja osta unikaalloomingut ning teoseid väiketiraazhidest, mille loojaks on nii ARSis tegutsevad kui valitud külaliskunstnikud. Hüpikmüügi alal osaleb oma personaalse väljapanekuga 50 autorit ja kaubamärki, lisaks leiab ARS Showroomist valiku 58 kunstniku ja disaineri loomingust.


Möödunud aastal ülimalt populaarseks kujunenud hüpikmüügi tulipunktis on tänavu keraamika – nimelt avatakse ARSis uue aasta alguses Eestis ainulaadne keraamikakeskus, mille tegevuse toetamiseks annetavad osa müügitulust Viive Väljaots, Ingrid Allik, Urmas Puhkan, Kärt Seppel, Merike Hallik, Mart Vaarpuu, Evelin Varik, Triin Lehismets, Kairit Mäeots ning mitmed teised. Töödest on esindatud nii disaintooted, tarbevormid kui pisiplastika. Piret Kändler toob müügile lustlikud portselanist lauanõude sarjad Tsirkus ja 365, Ene Raud-Mägi lastenõude seeria ning Anne Türn portselanist ja fiibrist valgusobjektid, värskete teostega esinevad klassikud Helle Videvik ja Kersti Karu. Klaasikunsti osas on üheks põnevamaks kahtlemata Kersti Vaksi objektid ja ehted ning Maarja Mäemetsa käsitsipuhutud vaasid-kausid ja klaasehete seeria Glitch.


Moemaailma esindavad ARSis kvaliteetsete rõivaste ja aksessuaaridega nii majalised Piret Kuresaar, Küllike Tuvikene ja Anu Samarüütel kui külalistena näiteks loomingulisust ja piirideta mõtteviisi väärtustav k u u l design ja Kristina Puz oma rahvajuttudest inspireeritud siidrätikutega Vetka.


Põnevust leiab ka ehete osas: Liina Lelov ja Valdek Laur, kes ühendavad klassikalised kullassepavõtted 3D-tehnoloogiaga oma autode iluvõredest inspireeritud seerias "Grille", eesti mütoloogiast ja seto kultuurist inspireeritud hõbeehetega esinevad EHE ELO ja Evar Riitsaar, ARSi asukaid esindab FRONT - põhjamaine ehtebränd, milles põimuvad kuumus ja jäisus, kirg ja kargus.


Taaskasutuse eest vastutavad Marta Cycles oma zero-waste ehk jääkideta lõigete järgi valminud rõivaste ja aksessuaaridega ning köitekunsti taustaga BRäND, kes pakub märkmikke, külalis- ja heade soovide raamatuid. Ruumide lõbusamaks muutmiseks loovad lahendusi Tamma Designi kiiged. Puusepp Andres Ansper esitleb aga minimalistlikke puidust esemeid ja ehteid, mis sobivad nii kingituseks kui kuuse külge riputamiseks. Ruumis 407 müüb ARS Portselan käsitsi maalitud portselani üksikesemetest serviiside ja suveniirideni välja, valikust ei puudu ka legendaarsed kuldse sisemusega kohvitassid.


Tavapäraselt on ARSi hüpikmüügil tugevalt esindatud ka kujutav kunst – näiteks alternatiivsetele keskkonnasõbralikele trükivõimalustele keskenduv platvorm graafika.ee koosseisus Helen Tago, Kaija Kesa, Lilli-Krõõt Repnau ja Marilyn Piirsalu. Kelli Valk pakub mitmevärvilisi graafilisi lehti, rahvusvaheliselt videokunstnikuna tunnustatud Kai Kaljo mängulisi vitraazhe ja Olivia Nõgisto humoorikaid tööpsühholoogia teemalisi digiprinte. PhD Fideelia-Signe Roots esineb aga seekord nii professionaalse kunstniku kui kondiitrina, pakkudes kanepipulbriga kevadlille-küpsiseid, mille müügitulu läheb tema tänavalt päästetud kasside ravifondi.


Hüpikmüügi publik saab laupäeval kätt harjutada ka igal täistunnil aset leidvas Galerii-G talgikivi töötoas või proovida siiditrükki Skizze töötoas või vahakriibet Olesja Katshanovskaja-Mündi töötoas "Külmas on Soe". Kohvik Q pakub aga hüpikmüügilistele sooja suppi, käsitsi valmistatud pirukaid ja hõõgveini. Samuti on ARSis nii suurte kui väikeste rõõmuks kell 15-22 avatud interaktiivne arvutimängude muuseum LVLup!


Hüpikmüük annab ühtlasi kunstihuvilistele võimaluse heita poolteist kuud enne ametlikku avamist pilk hoopis uutmoodi ARSile – nimelt valmib EASi toel toimunud rekonstrueerimistööde tulemusena legendaarse kunstikombinaadi peahoones jaanuariks 2020 kaasaegne projektiruum ning täna Eestis puuduva gaasipõletusega keraamikakeskus, samuti tarbekunstigalerii ja multifunktsionaalne kunsti inspiratsiooni- ja koolituskeskkond.


ARS on Eestis ja laiemaltki tuntud kvaliteetse tarbekunsti kaubamärgina aastast 1975. Tänane ARS on arenev kunstilinnak, kus tegutseb üle 90 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte. ARS Kunstilinnak ühendab innovatsiooni ja ajaloo, kaasaegsed praktikad ja tehnoloogia ning eesti professionaalse kunsti traditsioonilised meistrioskused.


Hüpikmüügil pakuvad oma teoseid ja tooteid järgmised kunstnikud, disainerid ja loovettevõtted: Anu Samarüütel, Piret Kändler, Kai Kaljo, Kelli Valk, Olivia Nõgisto, Maarja Mäemets, Küllike Tuvikene/KYLLIKE, Piret Kuresaar, Kristina Puz, Tamma Design, Ene Raud-Mägi, Kristian Saks, Olesja Katshanovskaja-Münd, Kaie Pungas, Fideelia-Signe Roots, Karin Kivisild, Maarja Raudsepp, Andres Ansper, k u u l, Ehe Elo ja Evar Riitsaar, Elika Hunt keraamika, Maarit Mälgi, Liisi Elken, Anne Türn, Liina Lelov ja Valdek Laur, BRäND, Marta Cycles, Helle Videvik, Kersti Vaks, graafika.ee, FRONT, ARS Portselan, Galerii-G, ARS Keraamikakeskus, Viive Väljaots, Ingrid Allik, Urmas Puhkan, Kärt Seppel, Merike Hallik, Mart Vaarpuu, Evelin Varik, Triin Lehismets, Kairit Mäeots, Kristina Kivirand, Tiia Külv, Eva Berg, Epp Ilveste, Viljo Naarits, TUUB, Raili Keiv jt.


Need, kes soovivad „kala“ ehk kunstiteose asemel kinkida jõuludeks „õnge“ ehk kunstitarbed, leiavad kõik vajaliku kauplusest Skizze ARS, kus kuu lõpuni kehtib hinnasoodustus 25%.


Hüpikmüük toimub ARSi peahoone (Pärnu mnt 154) uues keskuses 1. korrusel (ligipääs nii hoovilt (korstna kõrvalt) kui linnapoolsest peauksest). Parkimine hoovil hüpikmüügi külastajale 2 h tasuta. Ühistransport: bussi- ja trammipeatus Kalev,  rongipeatus Tondi.


Lisainfot kunstnike ja teoste ning töötubade kohta leiab hüpikmüügi Facebooki ürituse lehelt: https://www.facebook.com/events/557430851684009/?active_tab=discussion


Lähem teave:

Jaanika Kikkas m56651858, info@agate.ee

Maria Valdma 5112350, mariavaldma@gmail.com


Fotol/plakatil: Maarja Mäemetsa vabapuhutud klaasvaaside seeria ¨under W¨.

留言


bottom of page