top of page

ARS SHOWROOM #011 – PEETER KUUTMA „KOLM PILTI JA ÜKS VAIP“

2.-30.08.2019 ARS Showroomi galeriis


PEETER KUUTMA

„KOLM PILTI JA ÜKS VAIP“ kompositsioonid august, 2019


Peeter Kuutma alustas ARS-i majas oma vaibastuudioga aastal 1994. 25 aasta jooksul on selles ruumis telgede taga töötanud erinevad inimesed ja valminud on paljud (kes seda täpselt enam mäletab kui mitu!) tellimustööd. Peetri vaibad on läinud presidendi ametiruumidesse, Riigikokku, Korporatsioonile Rotalia, erinevatesse riigiasutustesse ja eraisikutele. Siin on valminud nii näitusetöid kui sihttellimusi. Väsimatu Eesti tekstiilikunsti grand old man on kõik need aastad seda koormat hooletu elegantsiga ja tulemuslikult vedanud.


Juunis valmis stuudios pidulikult viimane vaip tema tulevasele Ventspilsi näitusele. „Aitab küll!“ ütles Peeter ja pakkis asjad kokku. Veerand sajandit tekstiilikunsti ruumis number 227 vääriks uksele kuldset nimetahvlit. Unustamata meenutada, kui paljude Tekstiilikunstnike Liidu korraladatud näituste tööd on kokku kogutud ja hiljem taas laiali viidud justnimelt sellest töisest ruumist!


Kui ühe ukse sulged avaneb kusagil järgmine… Sel kevadel esitles TEKERO vaibasalong Peetri kavandite järgi Portugali vaibatehases valminud uut kollektsiooni.留言


bottom of page