top of page

“Platoni telk” ja “Mitte siin ja mitte päris seal”

ARS Kunstilinnak Stuudio 53/98 17.05.–19.05.2024

Avatud R–P 12.00–20.00

Avamine reedel 17.05 kell 18:00

Melina Unterhauser'i performance kell 18:30 (Studio 98)


EKA Animatsiooni ja Uusmeedia tudengid on kuulanud, salvestanud, lõiganud, transformeerinud, visualiseerinud ja lavastanud helisündmuseid ARS Kunstilinnaku Stuudio 53/98 pinnale kõigile kogemiseks. 17.05 avatakse pidulikult näitus, kus 24 kunstnikku käsitlevad heli kui kunstimaterjali, luues nii mõjuvõimsaid audio-visuaalseid installatsioone kui ka tundlikuma iseloomuga kuulamiskogemusi, ammutades inspiratsiooni erinevatest allikatest, sealhulgas elusloodusest, seeneniidistiku kasvust, jalgpallistaadioni traditsioonidest, killustunud klaasmaterjalist, keskkonnamuutustest, kriuksuvatest mänguasjadest ja tehnoloogia diskursusest.


Kunstnike looming on esitatud kaheosalisel ühisnäitusel: Animatsiooni MA abstraheeritud visioonide alkoovist kerkinud “Platoni telk” (Stuudio 53), kus on näha heliloomingut ja animatsioonikunsti ühendavaid teoseid, kui ka eriilmeliste ruumide helikogemust lahtimõtestav näitus “Mitte siin ja mitte päris seal” (Stuudio 98), kus kohtame Uusmeedia helikunsti õpingute mooduli tudengeid lahtiharutamas isiklikke tähelepanekuid helide seotusest ruumidega ja asukohtadega. Näitus on avatud vaid kolmel päeval pikendatud lahtiolekuajaga.


Näitus sai alguse kahest paralleelselt toimunud EKA heliõppele keskenduvast kursusest: Bruno Quasti juhendatud “Helidisain” Animatsiooni osakonnas ja Sten Saaritsa juhendatud "Helikunst ja ruumilised helikatsetused," mis on osa Uusmeedia helikunsti ühendatud kursuste programmist.


Kunstnikud: Ako Allik, Julia Virkki, Melina Unterhauser, Meret Stockhecker, Nils Geffre, Ott Kattel, Yiyang Sun, Chia-Hui Lei, Christopher Stephen Galinos, Leo Mourey, Lukas Wind, Melissa Noack, Shunyuan Yao, Valerie Sarle, Vilmos Peter, Lyza Karoly Jarvis

Juhendajad: Bruno Quast, Sten Saarits

Graafiline disain: Christopher Stephen Galinos


Näitust toetavad Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstnike LiitComments


bottom of page