top of page

Ástríður Jónsdóttir & Kaisa Maasik - „Lipupäevad”

𝗔𝘃𝗮𝗺𝗶𝗻𝗲: Teisipäeval, 5.10.21 kell 18.00, Vent Space projektiruumis Avamisele pääseb COVID tõendi alusel


𝗟𝗮𝗵𝘁𝗶𝗼𝗹𝗲𝗸𝘂𝗮𝗷𝗮𝗱: T-P 12-18


𝗔𝘀𝘂𝗸𝗼𝗵𝗮𝗱: Vent Space projektiruum, Vabaduse väljak 6/8, Tallinn (sissepääs hoovist) Eesti Kunstiakadeemia ees paiknevad lipumastid, Põhja pst 7, Tallinn


Islandi ja Eesti päritolu kunstnikud Ástríður Jónsdóttir ja Kaisa Maasik tegelevad uuel näitusel „Lipupäevad” rahvusliku uhkuse ja vallutamisihaga. Mõlema kunstniku kodumaa saavutas iseseivuse suhteliselt hiljuti, sealjuures on nende noored lipud olnud märgilise tähtsusega raskelt võidetud vabaduse juures.


Näitus tõstatab küsimusi rahvusliku uhkuse ja ühtekuuluvustunde kohta. Võttes subjektiks lipu, toovad kunstnikud esile tõekspidamisi ja tseremooniaid, mis nendega seotud on. Lipud ühendavad, upitavad ja lahutavad. Püüdes laiendada lipu mõistet, on kunstnikud võtnud eesmärgiks kõrvutada sporti ja rahvusvahelisi suhteid, toomaks välja mõlemale omast võimuvõitlust ja vajadust vastase üle domineerida.


„Lipupäevad” on osa Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali satelliitprogrammist ning seda toetavad Eesti Kultuurkapital ja Islandi Suursaatkond Helsingis.


𝗣𝗮𝗻𝘂𝘀𝘁𝗮𝗷𝗮𝗱:Karen Sif Ársælsdóttir, Madis Kurss, Rakel Ýr Stefánsdóttir

𝗧ä𝗻𝗮𝗺𝗲: Fimleikafélag Hafnarfjarðar - FH, Guðrún Jóhannesdóttir, Hilja Koplimets, Karel

Koplimets, Kling & Bang, Nudist Drinks, Reimo Võsa-Tangsoo, Tallinna Kunstihoone, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi.


ÁSTRÍÐUR JÓNSDÓTTIR (snd. 1991, Island) on Reykjavikis elav ja töötav kunstnik. Ta õppis vabade kunstide ja skulptuuri erialal Reykjaviki ja Helsingi Kunstiakadeemiates. Ástríðuri tihti kohaspetsiifilised teosed tegelevad pinge ja tasakaalu vahelise suhtega, neist lähtub, et mingi sündmus on möödunud või peatselt jätkumas.


KAISA MAASIK (snd. 1994, Eesti) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Ta omandas 2021. aastal magistrikraadi kaasaegse kunsti õppekaval Eesti Kunstiakadeemias. Enda loomingus tähtsustab Kaisa jagatud praktikaid, töötades meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. 2020. aastal pälvis ta Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi.
Comments


bottom of page